Матеріали для виготовлення пластикового лабораторного посуду.
ПОЛІСТИРОЛ ПС (PS)
Переваги
Прозорий як скло матеріал, легкий. Дешевий матеріал, що часто використовується для виробництва одноразового посуду. Може стерилізуватись b/γ – випроміненням.
Обмеження
Матеріал крихкий, не автоклавується, не стерилізується в сухожарових стерилізаторах. Використовується при температурах від -20 до +70 оС. Незначна хімічна стійкість.
ПОЛІПРОПІЛЕН ПП (PP)
Переваги
Напівпрозорий матеріал, достатньо еластичний, не б’ється. Можна автоклавувати, стерилізувати b/γ – випроміненням. Добра хімічна стійкість.
Обмеження
При заморожуванні може становитись крихким. Тому звертайте увагу на рекомендації виробників конкретних продуктів.
ПОЛІМЕТИЛПЕНТЕН ПМП (PMP)
Переваги
ПМП схожий з ПП, але замість метильної групи має ізобутильну. Найбільш важливими властивостями ПМП є кришталева прозорість і хороші механічні властивості при температурах від 0 до 150°C. Хімічна стійкість схожа на ПП. Вироби автоклавуються.
Обмеження
При контакті з кетонами і розчинниками, що містять хлор, можуть утворюватися тріщини.
ПОЛІКАРБОНАТ ПК (PC)
Переваги
Прозорий як скло матеріал, легкий. Використовується при температурах від -130 до +125 оС. Можна автоклавувати, стерилізувати b/γ – випроміненням.
Обмеження
Матеріал крихкий, незначна хімічна стійкість. Досить висока вартість виробів.
СОПОЛІМЕР СТИРОЛУ З АКРИЛОНІТРИЛОМ САН (SAN)
Переваги
Прозорий як скло матеріал, легкий. Використовується при температурах від -40 до +70 оС .
Обмеження
Матеріал крихкий, не стерилізується. Незначна хімічна стійкість.
ПОЛІМЕТИЛМЕТАКРИЛАТ ПММА (PMMA)
Переваги
Прозорий як скло матеріал (відомий також як органічне скло). Використовується при температурах від -50 до +70 оС .
Обмеження
Матеріал не еластичний, не стерилізується в автоклавах, можна стерилізувати b/γ – випроміненням. Незначна хімічна стійкість.
ПОЛІОКСИМЕТИЛЕН ПОМ (POM)
Переваги
Непрозорий матеріал. ПОМ має чудову твердість, жорсткість, міцність, довговічність, хімічну інертність, він гладкий і стійкий до стирання. Використовується при температурах від -40 до +130 оС. Можна автоклавувати, стерилізувати b/γ – випроміненням.
Обмеження
Обмежена хімічна стійкість до агресивних кислот. Дорогий матеріал.
ПОЛІЕТИЛЕН НИЗЬКОЇ ГУСТИНИ ПЕНГ (PE-LD)
Переваги
Дуже розповсюджений полімерний матеріал, низька вартість. Добре формується, дуже пластичний, напівпрозорий. Завдяки пластичності матеріалу пляшки з поліетилену легко закриваються герметично. Використовується при температурах від -50 до +80 оС. Добра або обмежена в часі хімічна стійкість до кислот, лугів, деяких органічних розчинників.
Обмеження
Вироби не автоклавуються, при нагріванні можуть деформуватись.
ПОЛІЕТИЛЕН ВИСОКОЇ ГУСТИНИ ПЕВГ (PE-HD)
Переваги
За характеристиками подібний до поліетилену низької густини. Але більш твердий, має більший температурний діапазон використання від -50 до +105 оС, кращу хімічна стійкість.
Обмеження
Вироби не автоклавуються, при нагріванні можуть деформуватись.
СОПОЛІМЕР ТЕТРАФТОРЕТИЛЕНУ З ЕТИЛЕНОМ ЕТФЕ (ETFE)
Переваги
ЕТФЕ – сополімер етилену з хлортріфторетіленом і / або тетрафторетіленом. Відомий завдяки своїй винятковій хімічній стійкості, але його температурна стабільність нижча у порівнянні з ПТФЕ (від від -100 до +150°C). Напівпрозорий матеріал.
Обмеження
Висока вартість виробів.
ПОЛІТЕТРАФТОРЕТИЛЕН ПТФЕ (PTFE)
Переваги
ПТФЕ – фторвмісний вуглеводень з високомолекулярною структурою. ПТФЕ стійкий практично до всіх хімічних речовин, має самий широкий робочий діапазон температур від -200 до +260°C. Непрозорий матеріал, підходить для використання в мікрохвильовій печі.
Обмеження
Матеріал еластичний, але непружний. Будьте обережними з прокладками і іншими поверхнями, що повинні щільно прилягати – після деформації (вдавлювання) не повертає попередню форму. Висока вартість виробів.
СОПОЛІМЕР ПЕРФТОРАЛКОКСИЛА ПФА (PFA)
Переваги
Фторований вуглеводень з високомолекулярною, частково кристалічною структурою. Поверхня стійка до адгезії. Механічні властивості і хімічна стійкість аналогічні ПТФЕ. При цьому ПФА - напівпрозорий. Робоча температура варіюється від -200 до +260°C. ПФА виробляється без додавання каталізаторів або пластифікаторів, і може бути використаний для виробництва дуже гладких поверхонь, що легко очищуються, тому добре підходить для аналізу мікроелементів.
Обмеження
Висока вартість виробів.
Post comments
Leave A Reply
Your email address will not be published.