0

ПОЛІСТИРОЛ ПС (PS)

полістирол пляшки

Переваги

Прозорий як скло матеріал, легкий. Дешевий матеріал, що часто використовується для виробництва одноразового посуду. Може стерилізуватись b/γ – випроміненням.

Обмеження

Матеріал крихкий, не автоклавується, не стерилізується в сухожарових стерилізаторах. Використовується при температурах від -20 до +70 оС. Незначна хімічна стійкість.

 

ПОЛІПРОПІЛЕН ПП (PP)

поліпропіленові склянки

Переваги

Напівпрозорий матеріал, достатньо еластичний, не б’ється. Можна автоклавувати, стерилізувати b/γ – випроміненням. Добра хімічна стійкість.

Обмеження

При заморожуванні може становитись крихким. Тому звертайте увагу на рекомендації виробників конкретних продуктів.

 

ПОЛІМЕТИЛПЕНТЕН ПМП (PMP)

pmp склянки

Переваги

ПМП схожий з ПП, але замість метильної групи має ізобутильну. Найбільш важливими властивостями ПМП є кришталева прозорість і хороші механічні властивості при температурах від 0 до 150°C. Хімічна стійкість схожа на ПП. Вироби автоклавуються.

Обмеження

При контакті з кетонами і розчинниками, що містять хлор, можуть утворюватися тріщини.

 

ПОЛІКАРБОНАТ ПК (PC)

полікарбонат ексикатор

Переваги

Прозорий як скло матеріал, легкий. Використовується при температурах від -130 до +125 оС. Можна автоклавувати, стерилізувати b/γ – випроміненням.

Обмеження

Матеріал крихкий, незначна хімічна стійкість. Досить висока вартість виробів.

 

СОПОЛІМЕР СТИРОЛУ З АКРИЛОНІТРИЛОМ САН (SAN)

san склянки

Переваги

Прозорий як скло матеріал, легкий. Використовується при температурах від -40 до +70 оС .

Обмеження

Матеріал крихкий, не стерилізується. Незначна хімічна стійкість.

 

ПОЛІМЕТИЛМЕТАКРИЛАТ ПММА (PMMA)

pmma кювети

Переваги

Прозорий як скло матеріал (відомий також як органічне скло). Використовується при температурах від -50 до +70 оС .

Обмеження

Матеріал не еластичний, не стерилізується в автоклавах, можна стерилізувати b/γ – випроміненням. Незначна хімічна стійкість.

 

ПОЛІОКСИМЕТИЛЕН ПОМ (POM)

pom пінцет

Переваги

Непрозорий матеріал. ПОМ має чудову твердість, жорсткість, міцність, довговічність, хімічну інертність, він гладкий і стійкий до стирання. Використовується при температурах від -40 до +130 оС. Можна автоклавувати, стерилізувати b/γ – випроміненням.

Обмеження

Обмежена хімічна стійкість до агресивних кислот. Дорогий матеріал.

 

ПОЛІЕТИЛЕН НИЗЬКОЇ ГУСТИНИ ПЕНГ (PE-LD)

пляшки з поліетилену низького тиску

Переваги

Дуже розповсюджений полімерний матеріал, низька вартість. Добре формується, дуже пластичний, напівпрозорий. Завдяки пластичності матеріалу пляшки з поліетилену легко закриваються герметично. Використовується при температурах від -50 до +80 оС. Добра або обмежена в часі хімічна стійкість до кислот, лугів, деяких органічних розчинників.

Обмеження

Вироби не автоклавуються, при нагріванні можуть деформуватись.

 

ПОЛІЕТИЛЕН ВИСОКОЇ ГУСТИНИ ПЕВГ (PE-HD)

пляшки з поліетилену високого тиску

Переваги

За характеристиками подібний до поліетилену низької густини. Але більш твердий, має більший температурний діапазон використання від -50 до +105 оС, кращу хімічна стійкість.

Обмеження

Вироби не автоклавуються, при нагріванні можуть деформуватись.

 

СОПОЛІМЕР ТЕТРАФТОРЕТИЛЕНУ З ЕТИЛЕНОМ ЕТФЕ (ETFE)

etfe склянки

Переваги

ЕТФЕ – сополімер етилену з хлортріфторетіленом і / або тетрафторетіленом. Відомий завдяки своїй винятковій хімічній стійкості, але його температурна стабільність нижча у порівнянні з ПТФЕ (від від -100 до +150°C). Напівпрозорий матеріал.

Обмеження

Висока вартість виробів.

 

ПОЛІТЕТРАФТОРЕТИЛЕН ПТФЕ (PTFE)

тефлонові склянки

Переваги

ПТФЕ – фторвмісний вуглеводень з високомолекулярною структурою. ПТФЕ стійкий практично до всіх хімічних речовин, має самий широкий робочий діапазон температур від -200 до +260°C. Непрозорий матеріал, підходить для використання в мікрохвильовій печі.

Обмеження

Матеріал еластичний, але непружний. Будьте обережними з прокладками і іншими поверхнями, що повинні щільно прилягати – після деформації (вдавлювання) не повертає попередню форму. Висока вартість виробів.

 

СОПОЛІМЕР ПЕРФТОРАЛКОКСИЛА ПФА (PFA)

pfa склянки

Переваги

Фторований вуглеводень з високомолекулярною, частково кристалічною структурою. Поверхня стійка до адгезії. Механічні властивості і хімічна стійкість аналогічні ПТФЕ. При цьому ПФА - напівпрозорий. Робоча температура варіюється від -200 до +260°C. ПФА виробляється без додавання каталізаторів або пластифікаторів, і може бути використаний для виробництва дуже гладких поверхонь, що легко очищуються, тому добре підходить для аналізу мікроелементів.

Обмеження

Висока вартість виробів.

Post comments

Leave A Reply

Your email address will not be published.