0

Загальна технічна інформація про скло SIMAX

За своїм хімічним складом і властивостями лабораторне скло SIMAX відноситься до класу прозорого "твердого" боросилікатного скла "3.3", яке проявляє високу термічну і хімічну стійкість.
За своїми характеристиками лабораторне скло SIMAX відповідає вимогам ГОСТ 21400-75 для термічно стійкого скла ТС (позначеного також у стандарті як «скло боросиликатное 3,3»). Звична назва «Пірексове скло» також відноситься до боросилікатного скла 3.3. SIMAX.

Завдяки властивостям скла SIMAX, виготовлені з нього вироби використовуються там, де необхідна хімічна і термічна стійкість, а також нейтральність по відношенню до реагентів і продуктів, що знаходяться в контакті зі склом. Найбільше застосування скло SIMAX знаходить в хімії, нафтохімії, харчової та металургійної промисловості, медицині, мікробіології, фармацевтиці, лабораторної практиці.
Вироби зі скла SIMAX мають гладку і непористу поверхню, високу прозорість, індиферентність до катализаторам, високу корозійну стійкість навіть у важких умовах експлуатації при температурі до 300°С (з урахуванням стійкості до теплового удару).

Завдяки стійкості до вилуговування (тобто зміни внутрішнього об'єму в процесі експлуатації) і низькому лінійному коефіцієнту термічного розширення (мінімальна залежність ємності від температури), боросилікатне скло рекомендовано для виготовлення точних мірних колб, піпеток, бюреток.
      

Хімічний склад скла SIMAX

Компоненти

Склад

SiO2

80,3%

B2O3

13,0%

Al2O3

2,4%

Na2O + K2O

4,3%

 

Хімічні властивості скла SIMAX

Вироби зі скла SIMAX мають високу хімічну стійкість, вони практично інертні і мають високу стійкість до води, водяної пари, кислот, сольових розчинів, а також відносно високу стійкість до лугів. Відповідно до вимог стандартів лабораторне скло SIMAX відноситься до 1-го гідролітичного класу.
Лабораторне скло витравлюється фтористим воднем, концентрованою ортофосфорною кислотою, гарячі концентровані лужні розчини також пошкоджують лабораторне скло. Відповідно до вимог стандартів, лабораторне скло SIMAX відноситься до класу А2 стійкості до лугів.

Фізичні властивості скла SIMAX

Важливою особливістю скла SIMAX є низький лінійний коефіцієнт термічного розширення і відносно висока температура нагріву, яку витримує скло.

Лінійний коефіцієнт термічного розширення α

3,3·10-7К-1

Густина при 20 °C Ρ2

23 г/см3

Теплопровідність λ

1,16 W.m-1.K-1

Точка разм'якшення νf2

820 °C

Точка деформації T

558 °C

Максимальна допустима температура

525 °С

 

Термостійкість скла SIMAX

Висока стійкість продуктів зі скла SIMAX до різких змін температури - термостійкість - досягається завдяки низькому лінійному коефіцієнту термічного розширення, щодо низького модулю еластичності і щодо низької теплопровідність.
При нагріванні і охолодженні скляних виробів відбувається небажане утворення внутрішньої напруги. Розтріскування може статися при швидкому охолодженні, якщо перевищено допустимий рівень внутрішньої напруги. Стійкість виробів зі скла SIMAX до теплового удару в залежності від товщини стінки, вказана нижче в таблиці:

Товщина стінки, мм

Стійкість до теплового удару °C

1

303

3

175

6

124

10

96

 

Віджиг скла SIMAX

Зазвичай при виробництві скляних виробів в склі утворюється неприпустимо висока внутрішня напруга, що робить неможливим використання таких виробів для нагрівання та охолодження.
Для усунення внутрішньої напруги проводять процес віджигу скла. Процес відпалу складається з декількох етапів:
1. Нагрівання виробів з контрольованою швидкістю до температури 560оС.
2. Віджиг виробів протягом певного проміжку часу при 560оС, до тих пір, поки температура всередині маси скла не вирівняється, і внутрішнє напруження скла не знизиться до допустимого рівня.
3. Зниження температури (віджиг з подальшим охолодженням). Вироби при заданій швидкості охолодження від 560оС до 507оС (цей відрізок важливий, тому що при порушенні температурного режиму можливе виникнення постійних напруг скла), далі - від температури 507оС до температури навколишнього середовища.
Конкретні цикли наводяться в таблиці:

 

Підвищення

Витримка

Охолождення

Max.товщина стінки

20-550 ° C

560 ° C

560 ° C - 490 ° C

490 ° C - 440 ° C

440 ° C - 40 ° C

3 mm

140°C/min

5°C/min

14°C/min

28°C/min

140°C/min

6 mm

30°C/min

10°C/min

3°C/min

6°C/min

30°C/min

9 mm

15°C/min

18°C/min

1,5°C/min

3°C/min

15°C/min

12 mm

8°C/min

30°C/min

0,6°C/min

1,6°C/min

8°C/min

 

Механічна стійкість скла SIMAX

Механічні властивості і час життя виробів в значній мірі залежать від якості скломаси, наявності включень в склі, рівномірності товщини стінки виробів, якості віджигу.

Лабораторний посуд SIMAX виготовляється в суворій відповідності до вимог ретельно розроблених технологічних регламентів, система контролю якості відповідає вимогам ISO 9001.

Post comments

Leave A Reply

Your email address will not be published.