0

 

Компанія «МАНКОР» здійснює поставки лабораторних ваг більше 15 років. За цей час через наші руки пройшли тисячі ваг, і ми отримали неоціненний досвід роботи з цим обладнанням.

Тепер ми хочемо поділитися з Вами нашими знаннями і дати відповіді на найбільш хвилюючі наших замовників питання, пов'язані з придбанням і експлуатацією лабораторних ваг.

 

Максимальна границя зважування

Перш за все, слід визначитися з максимальною вагою зразка, який належить зважувати. При цьому слід враховувати також вагу тари, яку плануєте використовувати. Постарайтеся реально оцінити Ваші потреби - вартість ваг пропорційна співвідношенню межі зважування до дискретності відліку.

 

Похибка зважування

Звертаємо увагу на той факт, що дискретність відліку результату зважування (d) і похибка (e) - взаємопов'язані, але, в більшості випадків, нерівнозначні величини. Похибка зважування включає похибку відліку, похибку калібрування гирі, температурні похибки, похибки від нестабільності зовнішніх умов і т.д.

Для точних ваг, як правило, діє співвідношення е = 10d. Серії ваг VIBRA SJ і VIBRA СJ випускаються зі співвідношенням е = d.

 

Мінімальне зважування

Мінімальна межа зважування встановлюється стандартами і обмежується не чутливістю ваг, а здоровим глуздом і стандартом.

Наприклад, поріг чутливості аналітичних ваг VIBRA HTR 220-4 становить 0,14 мг. Однак, з урахуванням нормованої похибки е = 1 мг (е = 10d), таке зважування не має практичного значення, оскільки похибка перевищує виміряне значення.

 

Відповідність стандартам і нормативним вимогам

1 березня 2013 року скасована дія старого ГОСТ 24104-88 для лабораторних ваг. Таким чином, єдиним діючим в Україні стандартом є ДСТУ EN 45501:2007. Пропонуємо Вам ознайомитися з новим стандартом, оскільки його ідеологія відрізняється докорінно. Щоб уникнути проблем з подальшою повіркою, радимо вибирати ваги, відповідні сучасним вимогам.

 

Калібрування: зовнішнє чи внутрішнє

Сучасні електронні ваги оснащені програмою калібрування (в ДСТУ EN 45501:2007 використовується більш правильна назва «градуювання»), яке потрібно проводити регулярно - як мінімум на початку робочого дня.

Існує дві можливості: калібрувати окремої гирею відповідного класу або використовувати автоматичний режим калібрування вбудованою в ваги гирею.

Другий варіант - більш кращий, оскільки немає необхідності окремо купувати гирю, проводити її періодичну повірку, вести окремий облік. Також в цьому випадку немає небезпеки випадкового використання гирі невідповідного класу або якості.

 

Гарантія

Очевидна перевага будь-якого придбаного пристрою - гарантійні зобов'язання виробника. На всі ваги VIBRA надається гарантія терміном 5 років; обслуговування проводиться в Києві фахівцями, сертифікованими заводом-виробником.

 

Країна походження

Відомо, що в країнах, що розвиваються, виробляється велика кількість товарів непоганої якості. Однак, складні і точні технології залишаються прерогативою високорозвинених країн. У разі професійного обладнання все-таки краще орієнтуватися на кращих світових виробників. Всі моделі ваг VIBRA виробляються компанією Shinko Denshi в Японії.

Post comments

Leave A Reply

Your email address will not be published.